laboratorium analiz

Jakie analizy wykonują laboratoria fizykochemiczne?

Badania składu fizycznego i chemicznego wody są przeprowadzane w specjalistycznych laboratoriach. Gwarancją jakości przeprowadzonych pomiarów są odpowiednie certyfikaty, wysokie kwalifikacje personelu oraz bezstronność badań. Z perspektywy klienta istotna jest poufność oraz zapewnienie ochrony własności. Jakie rodzaje analiz są wykonywane przez laboratoria fizykochemiczne?

Badania przeprowadza w laboratoriach fizykochemicznych

Wśród analiz przeprowadzanych przez laboratoria fizykochemiczne możemy wyróżnić:

  • badanie parametrów wody. w zakresie poziomu pH, twardości wody, zasadowości, obecności mikroelementów. Znaczna część badań jest akredytowana, te nieakredytowane są objęte systemem jakości.
  • analiza pierwiastków w wodzie przemysłowej i surowej. Wszystkie badania stężenia pierwiastków są akredytowane.
  • Analiza pierwiastków w osadzie – kamień kotłowy,
  • Analiza TOC dla wody przemysłowej i surowej, która sprawdza stopień zawartości całkowitego węgla organicznego,
  • Sprawność złoża jonowymiennego w oparciu o analizę zawartości żelaza w żywicy jonowymiennej.

 Laboratorium analiz fizykochemicznych jest wyposażone w nowoczesny sprzęt i cechuje się niezwykle wysoką jakością przeprowadzanych badań. W celu ich wykonania należy zapoznać się z ofertą, złożyć zapytanie handlowe, a następnie pobrać zlecenie, przekazać próbki do laboratorium i po przeprowadzeniu badań odebrać sprawozdanie.

Wyniki analiz udzielą precyzyjnej informacji o najlepszych metodach kondycjonowania wody przemysłowej oraz pozwolą dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości nowoczesnych preparatów do kondycjonowania wody przemysłowej będziecie Państwo w stanie uzyskać pożądany efekt. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj dalej