Jak przebiega proces uzdatniania wody?

Celem procesu uzdatniania wody jest przygotowanie wody do stanu, w którym będzie można jej użyć zgodnie z naszą intencją w konkretnych procesach przemysłowych. Dowiedz się, na czym polega uzdatnianie wody i jak przebiega ten proces.

Uzdatnianie wody do celów przemysłowych

Z uwagi na charakter działania naszej firmy, w tym artykule skupimy się na uzdatnianiu wody do celów przemysłowych. Jest to proces, który łączy się z kondycjonowaniem definiowanym jako działanie mające na celu uzyskanie pożądanych cech fizykochemicznych i chemicznych.

Jakie problemy rozwiązuje uzdatnianie wody? Po pierwsze dzięki temu procesowi pozbywamy się zanieczyszczeń oraz zapobiegniemy powstawaniu niechcianych osadów zakłócających pracę instalacji. Ponadto zabezpieczymy instalację przed korozją oraz dostosujemy parametry wody zgodnie z wymaganiami producentów kotłów i innych instalacji przemysłowych.

Proces uzdatniania wody, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z poprawą jej parametrów fizykochemicznych do celów przemysłowych, jest opisany w normach branżowych oraz rozpisany na konkretne etapy. W początkowym etapie zanieczyszczenia usuwane są w sposób mechaniczny. Jest to część pracy, którą wspierają różnego rodzaju sita przeznaczone do wyłapywania zanieczyszczeń o większych cząstkach oraz różnego rodzaju filtry.

Następny etap to pozbycie się zanieczyszczeń cząstkowych, występujących w wodzie w postaci soli żelaza, manganu, wapnia, magnezu lub krzemionki, które przyczyniają się do wzrostu twardości wody, korozji czy też osadów trudnych do usunięcia.

W ofercie firmy ESC Global znajdziecie Państwo szereg preparatów do uzdatniania wody do celów przemysłowych, które znajdują zastosowanie przy uzdatnianiu wody kotłowej i chłodzącej. Pomagają poprawić jej jakość i skutecznie chronią instalacje przed osadami i korozją.